Gold Coast Ski Marathon 2016

T U L O K S E T

© IF Brahe

Kilpailun sarjat: H42E; H42M; H21; D42E; D42M; D21; P16; F16

H42E Herrar - Miehet ELIT 42 km P


Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero



  1. Christoffer Lindvall     Ski Team Mäenpää          1.53.58,50

  2. Jari Joutsen             Optiwax                   1.53.59,30      0.00,80

  3. Denis Kabanen            RUS                       1.54.02,00      0.03,50

  4. Hans Mäenpää             Ski Team Mäenpää          1.54.07,50      0.09,00

  5. Hannes Mäenpää           Ski Team Mäenpää          1.56.47,50      2.49,00

  6. Viktor Mäenpää           Ski Team Mäenpää          1.56.48,00      2.49,50

  7. August Högnabba          IF Åsarna                 1.58.34,00      4.35,50

  8. Axel Aurén               IF Åsarna ski team        1.58.35,90      4.37,40

  9. Kasper Lönnbäck          IF Minken                 1.58.36,70      4.38,20

 10. Benjamin Sundqvist       IF Minken                 1.58.41,40      4.42,90

 11. Hugo Karlström           IF Åsarna                 1.58.46,70      4.48,20

 12. Alex Svartsjö            IF Femman                 1.58.47,60      4.49,10

 13. Jonas Mäenpää            Ski Team Mäenpää          1.59.40,60      5.42,10

 14. Mikael Eklund            Vörå IF                   2.01.58,70      8.00,20

 15. Erik Holm                IK Falken                 2.01.58,90      8.00,40

 16. Johan Mäenpää            Ski Team Mäenpää          2.02.00,40      8.01,90

 17. Juho Halonen             Pyhäjärven Pohti          2.02.56,00      8.57,50

 18. Hannes Holmbäck          IF Femman                 2.04.13,80     10.15,30

 19. Jere Ena                 IK Falken                 2.05.27,00     11.28,50

 20. Anton Storvall           IF Åsarna                 2.05.35,60     11.37,10

 21. Marko Honkala            IF Brahe                  2.07.56,10     13.57,60

 22. Henrik Ekstrand          Ski Team Mäenpää          2.08.30,10     14.31,60

 23. Thomas Granholm          Maxmo Sportklubb          2.10.05,00     16.06,50

 24. Sebastian Ginman         Solf IK                   2.13.39,90     19.41,40

 25. Ronny Wiklund            IF Minken                 2.14.02,10     20.03,60

 26. Sören Östman             IK Falken                 2.16.10,40     22.11,90

 27. Patrik Still             IF Brahe                  2.17.16,20     23.17,70

 28. Tage Ray                 IK Falken                 2.19.08,80     25.10,30

 29. Johan Ahlvik             IK Falken                 2.22.09,20     28.10,70



 Keskeyttäneet   1

  -  12.            Jonatan Lindqvist        IF Minken

 Poisjääneet  10

  -   4.            Eric Storvall            IF Åsarna

  -  30.            Ronny Svartsjö           IF Femman

  -  33.            33

  -  34.            34

  -  35.            35

  -  36.            36

  -  37.            37

  -  38.            38

  -  39.            39

  -  40.            40

Sarjaluettelo

H42M Herrar - Miehet Motion 42 km P


Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero



  1. Eero Holmala                                       1.51.07,10

  2. Kari Hyttinen                                      1.59.23,40      8.16,30

  3. Nikolai Kabanen          RUS                       2.03.47,90     12.40,80

  4. Jari Sjöström            IS Söderby                2.05.36,10     14.29,00

  5. Anders Sundström                                   2.06.18,20     15.11,10

  6. Johan Fagerholm          Larsmo IF                 2.10.11,20     19.04,10

  7. Kenneth Storvist         IF Brahe                  2.12.24,50     21.17,40

  8. Filip Vikström           IS Söderby                2.12.46,50     21.39,40

  9. Andreas Byfält           IF Åsarna                 2.13.26,20     22.19,10

 10. Ronny Svartsjö           IF Femman                 2.13.52,80     22.45,70

 11. Sören Svenlin            IF Åsarna                 2.15.39,40     24.32,30

 12. Kaj Lindskog             IK Myran                  2.15.56,10     24.49,00

 13. Mikael Forsell           IK Falken                 2.18.18,10     27.11,00

 14. Conny Vikars             IF Kraft                  2.20.02,30     28.55,20

 15. Johan Gäddnäs            Jakobstad                 2.20.26,20     29.19,10

 16. Andreas Ingerström       IF Brahe                  2.21.29,20     30.22,10

 17. Frank Thölix             Solf IK                   2.23.11,60     32.04,50

 18. Ronny Storm              Malax IF                  2.25.00,80     33.53,70

 19. Kim Vikström                                       2.25.03,30     33.56,20

 20. Jan Herrmans             OIF                       2.28.59,50     37.52,40

 21. Kari Mursu               IS Söderby                2.31.12,90     40.05,80

 22. Sven-Erik Sjölund        Larsmo IF                 2.31.46,10     40.39,00

 23. Sven-Erik Libäck         IS Söderby                2.31.58,10     40.51,00

 24. Johnny Blomqvist         Larsmo IF                 2.33.51,10     42.44,00

 25. Anders Forsberg          IF Åsarna                 2.36.12,60     45.05,50

 26. Tommy From               Team Heikoin Lenkki       2.44.35,10     53.28,00

 27. Anders Holmqvist         Larsmo IF                 2.54.45,10     63.38,00

 28. Kristian Stara           IK Falken                 3.24.16,00     93.08,90

 29. Tom Fors                 Åsarna Ski Team           3.32.05,00    100.57,90



 Keskeyttäneet   3

  -  44.            Björn Stenback           -

  -  51.            Jari Emmes               IS Söderby

  -  57.            Rasmus Vikström          Larsmo IF

 Poisjääneet  18

  -  47.            Thomas Kronholm          IF Brahe

  -  61.            Markku Mantere

  -  62.            Kristian Lindqvist       IK Falken

  -  63.            Mathias Kronholm

  -  77.            77

  -  78.            78

  -  79.            79

  -  80.            80

  -  81.            81

  -  82.            82

  -  83.            83

  -  84.            84

  -  85.            85

  -  86.            86

  -  87.            87

  -  88.            88

  -  89.            89

  -  90.            90

Sarjaluettelo

H21 Herrar - Miehet Motion 21 km P


Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero



  1. Robin Backlund           IK Falken                 1.03.24,00

  2. Jari Mäkelä              VETU                      1.04.22,40      0.58,40

  3. Tom Jakobsen             IS Söderby                1.04.51,30      1.27,30

  4. Tore Sjöskog             IK Falken                 1.04.52,20      1.28,20

  5. Jan Grankull             IK Falken                 1.06.44,20      3.20,20

  6. Ari Puranen              Piehi                     1.06.57,10      3.33,10

  7. Stig-Johan Back          IF Minken                 1.07.36,90      4.12,90

  8. Tom West                 IK Falken                 1.09.08,20      5.44,20

  9. Stefan Lillqvist         IF Falken                 1.09.55,20      6.31,20

 10. Patrik Björk             Vörå IF                   1.14.34,10     11.10,10

 11. Henrik Ena               IK Falken                 1.14.45,60     11.21,60

 12. Timo Pohjola             Reima                     1.19.44,50     16.20,50

 13. Frej Stenman             Larsmo IF                 1.24.16,80     20.52,80

 14. Harry Holmberg           IF Minken                 1.50.40,10     47.16,10



 Poisjääneet  16

  - 105.            105

  - 106.            106

  - 107.            107

  - 108.            108

  - 109.            109

  - 110.            110

  - 111.            111

  - 112.            112

  - 113.            113

  - 114.            114

  - 115.            115

  - 116.            116

  - 117.            117

  - 118.            118

  - 119.            119

  - 120.            120

Sarjaluettelo

D42E Damer - Naiset Elit 42 km P


Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero



  1. Maria Grundvall          IF Åsarna                 2.10.52,80

  2. Emelie Svenlin           IF Åsarna                 2.22.21,10     11.28,30

  3. Fanny Storvall           IF Åsarna                 2.28.27,50     17.34,70

  4. Annika Sandvik           IK Falken                 3.00.17,80     49.25,00



 Poisjääneet  10

  - 125.            125

  - 126.            126

  - 127.            127

  - 128.            128

  - 129.            129

  - 130.            130

  - 131.            131

  - 132.            132

  - 133.            133

  - 134.            134

Sarjaluettelo

D42M Damer - Naiset Motion 42 km P


Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero



  1. Tove Gäddnäs             IF Brahe                  2.20.53,30

  2. Anna Klyueva             RUS                       2.28.38,00      7.44,70

  3. Maria Lindell            IF Kraft                  2.46.39,00     25.45,70

  4. Camilla Vesala           TUS                       3.33.56,00     73.02,70



 Poisjääneet  12

  - 137.            137

  - 140.            140

  - 141.            141

  - 142.            142

  - 143.            143

  - 144.            144

  - 145.            145

  - 146.            146

  - 147.            147

  - 148.            148

  - 149.            149

  - 150.            150

Sarjaluettelo

D21 Damer - Naiset Motion 21 km P


Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero



  1. Annika Sjöström          IF Brahe                  1.05.10,30

  2. Cecilia Back             IF Minken                 1.09.52,70      4.42,40

  3. Sonja Katajamäki         IF Minken                 1.09.55,90      4.45,60

  4. Annika Holmström-Fors                              1.23.55,10     18.44,80

  5. Katarina Vesterlund      Si-Su                     1.24.26,10     19.15,80

  6. Johanna Back             IF Minken                 1.24.37,30     19.27,00

  7. Lena Ray                 IK Falken                 1.24.45,30     19.35,00



 Poisjääneet  23

  - 158.            158

  - 159.            159

  - 160.            160

  - 161.            161

  - 162.            162

  - 163.            163

  - 164.            164

  - 165.            165

  - 166.            166

  - 167.            167

  - 168.            168

  - 169.            169

  - 170.            170

  - 171.            171

  - 172.            172

  - 173.            173

  - 174.            174

  - 175.            175

  - 176.            176

  - 177.            177

  - 178.            178

  - 179.            179

  - 180.            180

Sarjaluettelo

P16 Pojkar - Pojat 16 21 km P


Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero



  1. Casper Hjerpe            Norrvalla Ski Team        1.04.45,60

  2. William Back             Oravais IF                1.17.37,80     12.52,20

  3. Jacob Smeds              Oravais IF                1.17.39,60     12.54,00

  4. Leonard Markén           Oravais IF                1.17.46,00     13.00,40



 Poisjääneet   6

  - 185.            185

  - 186.            186

  - 187.            187

  - 188.            188

  - 189.            189

  - 190.            190

Sarjaluettelo

F16 Flickor - Tytöt 16 21 km P


Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero



  1. Eerika Konu              Kokkolan Veikot           1.04.31,10

  2. Hanna Ray                IK Falken                 1.05.16,00      0.44,90

  3. Ida Mäenpää              Ski Team Mäenpää          1.12.52,90      8.21,80

  4. Amanda Nyfors            IF Brahe                  1.19.27,40     14.56,30



 Poisjääneet   6

  - 195.            195

  - 196.            196

  - 197.            197

  - 198.            198

  - 199.            199

  - 200.            200

Sarjaluettelo